جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هیئت داوران سالانه‌ی سوم

مهرداد نجم‌آبادی

مهرداد نجم‌آبادی
۱۳۳۸، تهران، مدرس عکاسی
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی عکاسی و کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران

او چهره‌ای نام آشنا در فضای دانشگاهی عکاسی ايران محسوب می‌شود و از سال ١٣٧٢ مدرس تاریخ عکاسی و کارگاه‌های عکاسی در دانشگاه تهران است. عکاسی و پژوهش هنر را در دانشکده‌ی هنرهای زيبای تهران خوانده و تأثير بسزايی در سه دهه‌ آموزش دانشجويان عکاسی دانشگاه تهران داشته است. بسیاری از هنرجویان عکاسی نخستین بار در کلاس او با تاریخ عکاسی و با آثار عکاسان به‌نام و زبده‌ی جهانی آشنا شده‌اند و بسیاری دیگر در کنار او، راهنمایی شده و عکس‌هایشان را پرورانده‌اند.
در سابقه‌ی هنری او داوری سالانه‌های عکس دانشگاه تهران و دوسالانه‌ی عکس ایران، سرپرستی و نمايشگاه‌گردانی نمايشگاه‌های دانشجويی در داخل و خارج از کشور، حضور در چند نمایشگاه گروهی، همکاری در تألیف چند کتاب و همین‌طور اصالت‌سنجی آلبوم‌ها و عکس‌های دوره‌ی قاجار ديده می‌شود.

غزاله هدایت

غزاله هدایت
۱۳۵۸، تهران، مدرس و هنرمند معاصر
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی عکاسی از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران و کارشناسی ارشد هنرهای جدید از دانشکده‌ی هنر سانفرانسیسکو آمریکا

هدایت در خلق آثارش علاوه بر عکاسی از رسانه‌ی ویدئو بهره برده است. او به‌عنوان مدرس با دانشگاه‌های مختلفی از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه آزاد و دانشگاه الزهرا همکاری داشته است، همچنین نمایشگاه‌های فردی و گروهی زیادی را در تهران و همچنین در کشورهای آمریکا، اسپانیا، انگلستان، فرانسه و ... برگزار کرده است. او همچنین برنده‌ی جایزه‌ی اقامت هنری دلفینا در لندن و مرکز هنری اندرسون رنچ در کلرادو شده است.

مهدی وثوق‌نیا

مهدی وثوق‌نیا
1350، تهران، عکاس و مدرس
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی رشته عكاسی از دانشگاه‌آزاد هنر و معماری تهران

وثوق‌نیا عكاسی را از سال 1367 از طریق كلاس‌های آزاد انجمن سینمای جوانان فرا گرفت و ازابتدای شروع کارش نگاهش معطوف به عكاسی مستند شد. او در نمایشگاه‌هاى متعددى در داخل و خارج از ایران شركت داشته است. وثوق‌نیا در طول این سال‌ها نقش بسزایی در رشد عکاسی مستند (به‌خصوص در شهرستان‌ها) داشته است.

باربد گلشيری

باربد گلشيری
1361، هنرمند مفهومی و چندرسانه‌ای
دانش‌آموخته‌ی هنر از دانشکده‌ هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران

باربد گلشیری يکی از چهره‌های شناخته شده هنر ايران در مجامع بين‌المللی بوده و نمايشگاه‌های فراوانی در داخل و خارج از ايران در کارنامه‌ی او به چشم می خورد. عمده‌ی آثار او در حيطه‌ی هنرهای مفهومی در قالب عکس و چيدمان بوده که آثار برجسته چندرسانه‌ای ايشان در بينال‌های مطرح جهانی برگزيده شده است.

نجف شکری

نجف شکری
۱۳۵۹، عکاس و منتقد
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی عکاسی از دانشکده هنرهای زيبای دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشگاه آزاد تهران

در طول اين سال‌ها نمايشگاه انفرادی و گروهی فراوانی از ايشان در ايران، امريکا، کانادا، روسيه و امارات به نمايش در آمده و آثار او در مجلاتی چون اپرچر يا گاردين منتشر شده است. نجف شکری به عنوان يکی از چهره‌های شاخص دانشکده‌ی هنرهای زيبا سابقه‌ی يک دهه تدريس در دانشکده‌های هنری را در کارنامه دارد.