جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هیئت داوران سالانه‌ی دوم

دکتر محمد ستاری

دکتر محمد ستاری
1339، مشهد، نویسنده، پژوهشگر و مدرس عکاسی
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی عکاسی و کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشگاه تهران، دکتری پژوهش هنر گرایش عکاسی از دانشگاه هنر

او دارای مدرک دکترا با گرایش عکاسی بوده و عضو هیئت علمی گروه عکاسی دانشکده هنرهای تجسمی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران نیز است. ستاری عناوینی از جمله عضو هیئت موسس انجمن عکاسان ایران، داوری سه دوره بینال عکس ملی و بین‌المللی موزه‌ هنرهای معاصر تهران، داور بیش از 90 جشنواره و مسابقه عکس در ایران، نماینده فدراسیون بین‌المللی فیاپ در ایران از 1372 تا 1377 و ... در کارنامه‌ی فعالیت‌های وی دیده می‌شود.
از تألیف‌ها و ترجمه‌های او می‌توان از کتاب‌های عکاسی در قرن بیستم، سیر تحول عکاسی، عکاسی مقدماتی 1 و 2، کتاب آقا رضا اولین عکاس حرفه‌ای ایران، آخرین ولیعهد قاجار، پنجره‌های نقره‌ای، کتاب معرفی موزه و عکسخانه شهر، مجموعه کتاب‌های 18 جلدی دایره‌المعارف دانش، هنرهای سنتی ایران، صنیع السلطنه‌های عکاس، نوآوران عرصه هنر عکاسی و... که بالغ بر 40 جلد می‌شود، نام برد.

مهرداد نجم‌آبادی

مهرداد نجم‌آبادی
۱۳۳۸، تهران، مدرس عکاسی
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی عکاسی و کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران

او چهره‌ای نام آشنا در فضای دانشگاهی عکاسی ايران محسوب می‌شود و از سال ١٣٧٢ مدرس تاریخ عکاسی و کارگاه‌های عکاسی در دانشگاه تهران است. عکاسی و پژوهش هنر را در دانشکده‌ی هنرهای زيبای تهران خوانده و تأثير بسزايی در سه دهه‌ آموزش دانشجويان عکاسی دانشگاه تهران داشته است. بسیاری از هنرجویان عکاسی نخستین بار در کلاس او با تاریخ عکاسی و با آثار عکاسان به‌نام و زبده‌ی جهانی آشنا شده‌اند و بسیاری دیگر در کنار او، راهنمایی شده و عکس‌هایشان را پرورانده‌اند.
در سابقه‌ی هنری او داوری سالانه‌های عکس دانشگاه تهران و دوسالانه‌ی عکس ایران، سرپرستی و نمايشگاه‌گردانی نمايشگاه‌های دانشجويی در داخل و خارج از کشور، حضور در چند نمایشگاه گروهی، همکاری در تألیف چند کتاب و همین‌طور اصالت‌سنجی آلبوم‌ها و عکس‌های دوره‌ی قاجار ديده می‌شود.

مهران مهاجر

مهران مهاجر
۱۳۴۳، تهران، عکاس، مترجم و مدرس عکاسی
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی عکاسی دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد رشته‌ی زبان‌شناسی از دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه تهران

او کتاب‌هایی در حوزه‌ی عکاسی، هنر و ادبیات ترجمه کرده و تاکنون بیش از پانزده نمایشگاه عکس انفرادی نیز برگزار کرده است. مهران مهاجر هم‌اکنون در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران تدریس می‌کند.

غزاله هدایت

غزاله هدایت
۱۳۵۸، تهران، مدرس و هنرمند معاصر
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی عکاسی از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران و کارشناسی ارشد هنرهای جدید از دانشکده‌ی هنر سانفرانسیسکو آمریکا

هدایت در خلق آثارش علاوه بر عکاسی از رسانه‌ی ویدئو بهره برده است. او به‌عنوان مدرس با دانشگاه‌های مختلفی از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه آزاد و دانشگاه الزهرا همکاری داشته است، همچنین نمایشگاه‌های فردی و گروهی زیادی را در تهران و همچنین در کشورهای آمریکا، اسپانیا، انگلستان، فرانسه و ... برگزار کرده است. او همچنین برنده‌ی جایزه‌ی اقامت هنری دلفینا در لندن و مرکز هنری اندرسون رنچ در کلرادو شده است.

حسن خوبدل

حسن خوبدل
۱۳۵۷، تهران، مترجم و مدرس عکاسی
دانش آموخته‌ی کارشناسی و کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه هنر، دانشجوی دکترای پژوهش هنر در دانشگاه هنر اصفهان، مدرس و مترجم عکاسی

حسن خوبدل تاکنون مقاله‌های زیادی را با موضوع عکاسی تألیف و ترجمه کرده است. کتاب‌های درآمدی بر نظریه‌های عکاسی، کلمات عکاسی، اثر و استحاله و عکس گراهام کلارک از ترجمه‌های او هستند. او همچنین مدیر گروه پژوهش هنر و عضو هیئت علمی عکاسی دانشگاه سوره است.

یوسف زینال‌زاده

یوسف زینال‌زاده
۱۳۳۹، تهران، مدرس عکاسی
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی عکاسی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه هنر

زینال‌زاده که سابقه‌ی تدریس در دانشگاه‌های مختلفی را در کارنامه دارد نماینده‌ی دانشکده‌ی هنرهای تجسمی دانشگاه تهران در سازمان سنجش کشور است. او همچنین مسئول برگزاری آزمون عملی و تخصصی رشته عکاسی سازمان سنجش و آموزش کشور، مسئول کمیته اجرایی آزمون دکترای رشته پژوهش هنر و تاریخ تطبیقی تحلیلی هنر اسلامی و مدیر اجرایی و پشتیبانی آزمون عملی و تخصصی رشته‌های عکاسی و مجسمه‌سازی است.

صیاد نبوی

صیاد نبوی
1363، تهران، مدرس عکاسی
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه تهران

او علاوه بر تألیف و ترجمه‌ی مقاله‌های مختلف در زمینه‌ی عکاسی در نشریات حرفه هنرمند، عکسنامه، حکمت و معرفت، فصلنامه عکاسی و ... سابقه‌ی داوری در جشنواره‌های مختلف را در کارنامه‌ی خود دارد.
او چندین سال به عنوان استاد در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران تدریس می‌کرد.

شباهنگ کوثر

شباهنگ کوثر
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی عکاسی از دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد ادبیات و تمدن‌های بیگانه از دانشگاه سُوربُون نوین، دکتری ادبیات تطبیقی: تاریخ عکاسی از دانشگاه وِرسای سَن کانتَن آن ایولین

رهام شیراز

رهام شیراز
۱۳۵۲، تهران، مدرس عکاسی
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی گرافیک از دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد عکاسی و فرهنگ شهری دانشگاه گلد اسمیتس لندن