Fifth Year Judges

shahriar

شهریار توکلی
۱۳۴۸، تهران، عکاس و مدرس
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی عکاسی و کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه هنر تهران
 
شهریار توکلی از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۹۵ صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول نشریه تخصصی «حرفه: هنرمند» بود. کتاب عکس «اگر تو مرا نبینی» و «حرفه: عکاس (فرهنگ عکاسان جهان)» با همکاری تورج حمیدیان، از فعالیت‌های او در حوزه‌ی کتاب‌های عکس محسوب می‌شود.
او همچنین در نمایشگاه‌های گروهی «نگاه ایرانی»، «نقره ایرانی« و نمایشگاه «چشم‌انداز بسته» حضور داشته است.
مجموعه عکس‌های «درخت، علف، سنگ»، «چراغ»، «شب»، «خانواده‌ی من»، «آسمان و زمین» و «کوه نوشته‌ها» از دیگر آثار او در حوزه‌ی عکاسی است. «شبگردی‌های من و جی تن» آخرین نمایشگاه انفرادی توکلی بود که در نگارخانه ماه مهر به نمایش درآمد. این مجموعه حاصل شبگردی‌های او با دوربین جی تن بود؛ عکس‌هایی با موضوع آزاد، از پرتره گرفته تا طبیعت و فضایی شهری.

Behrang-Samadzadegan

بهرنگ صمدزادگان
۱۳۵۸، تهران، هنرمند و پژوهشگر هنر
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی نقاشی از دانشگاه هنر تهران، کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه تربیت مدرس
 
صمدزادگان آموزش نقاشی را از کودکی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرد و بعد با ورود به هنرستان آن را ادامه داد. مقطع کارشناسی نقاشی را در دانشگاه هنر تهران و کارشناسی ارشد را در دانشگاه تربیت مدرس به پایان برد. از همان زمان به برگزاری نمایشگاه‌های گروهی و انفرادی و در پی آن تالیف و ترجمه، و تدریس دروس کارگاهی و نظری هنر پرداخت. او تاکنون ده نمایشگاه انفرادی در ایران، آمریکا و امارات برگزار کرده و در بیش از صد نمایشگاه جمعی در ایران، ترکیه، امارات، ارمنستان، گرجستان، یونان، فرانسه، بلژیک، انگلستان، اتریش، آلمان و ایالات متحده شرکت داشته است. همچنین تاکنون به عنوان کیوریتور پنج نمایشگاه را گردآوری کرده است. صمدزادگان تدریس در مقاطع دانشگاهی را از سال ۱۳۸۳ آغاز کرد و در دانشگاه سوره و مجموعه‌ی آریا به تدریس دروس تاریخ هنر کلاسیک و معاصر و دروس کارگاهی مشغول شد. در سال‌های اخیر او به‌عنوان استاد مدعو در دانشگاه هنر تهران مشغول تدریس است.
صمدزادگان در آثارش به دنبال آزمودن امکان یا عدم امکان نمایش حقیقت، هویت و تاریخ در چهارچوبه‌ی قوانین زیبایی‌شناسی و به چالش کشیدن توانایی تصویر در نمایش این مفاهیم است. او به‌عنوان پژوهشگر و کیوریتور هم جدا از کشف و بررسی پدیده‌های جدید هنری، معتقد به بازنگری قواعد و الزامات تثبیت شده‌ی هنر و به چالش کشیدن آن‌هاست. مجموع فعالیت‌های او چه به‌عنوان هنرمند و چه مدرس و نظریه‌پرداز جدا از تعامل مستقیم با پدیدارشناسی تاریخ هنر، تحت‌تأثیر آثار و اندیشه‌های نویسندگان و نظریه‌پردازانی چون بنیامین، آگامبن، کافکا، موراکامی، کالوینو، عین القضات و جامی است.

فرهاد فخریان 01

فرهاد فخریان
۱۳۴۱، آبادان، عکاس و مدرس
دانش‌آموخته‌ی کارشناسی و کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه هنر تهران، دکترای هنرهای زیبا از دانشگاه یو‌ اس‌ ام مالزی

او به دلیل علاقه به مسائل فنی در پنج سالگی با دوربین عکاسی و در دوازده سالگی با تاریکخانه آشنا شد. سال ۱۳۵۹ از انستیتو تکنولوژی اصفهان دیپلم اتومکانیک گرفت و در بهمن ۱۳۶۲ از اولین پذیرفته‌شدگان رشته عکاسی دانشگاه هنر بود. به عکاسی تبلیغاتی و صنعتی روی آورد و سال ۱۳۶۶ با دعوت دانشگاه هنر، تدریس عکاسی را برای رشته‌های غیرعکاسی آغاز کرد. سال ۱۳۶۸ در مقطع کارشناسی عکاسی فارغ‌التحصیل شد و به عنوان آموزگار با گروه عکاسی دانشگاه هنر شروع به همکاری کرد.
سال ۱۳۷۱ حائز رتبه‌ی اول کنکور اعزام به خارج کارشناسی ارشد عکاسی شد که به بهانه‌ی عدم صلاحیت اخلاقی او را مردود اعلام کردند. سال ۱۳۷۲ دوباره رتبه‌ی اول کنکور را به دست آورد و سال ۱۳۷۳ جزو نخستین ورودی‌های کارشناسی ارشد عکاسی دانشگاه هنر بود و پس از فارغ‌التحصیلی به عنوان عضو هیئت‌علمی گروه عکاسی دانشگاه آزاد مشغول به کار شد. سال ۱۳۹۰ در رشته‌ی هنرهای زیبا با گرایش عکاسی دانشگاه یو اس ام مالزی در مقطع دکترای پژوهشی آغاز به تحصیل کرد و پس از فارغ‌التحصیلی به مدت دو سال استادیار گروه هنرهای زیبای دانشکده هنر این دانشگاه بوده است.
فخریان مقالاتی درباره‌ی عکاسی به فارسی و انگلیسی در مجلات و ژورنال‌های داخلی و بین‌المللی منتشر کرده و در نمایشگاه‌های پرشمار انفرادی و گروهی داخلی و بین‌المللی حضور یافته است. او همچنین داوری بسیاری از جشنواره‌ها و مسابقات عکاسی داخلی و بین‌المللی را برعهده داشته است.

nadjmabadi5 copy

Mehrdad Najmabadi
Born in 𝟷𝟿𝟻𝟿, Tehran - Photography teacher
Bachelor of Photography Graduate, Masters of Art Research Graduate from University of Tehran, Faculty of Fine Arts

He is a well-known figure in the Iran’s academic photography field and since 𝟷𝟿𝟿𝟺 he has been teaching the history of photography and photography workshops at the University of Tehran. He studied photography and art research at the Faculty of Fine Arts in Tehran and had a great impact on photography students of Tehran University by teaching in these three decades. Many photography students have been introduced to the history of photography and the works of outstanding photographers for the first time in his class, and many others photos have been guided and developed by his side.
In his artistic career, he has been the judge of Tehran University's Photo Annuals and Iran Photo Biennial, supervising and managing student exhibitions inside and outside the Iran, participating in several group exhibitions, Collaboration can be seen in the authoring of several books as well as the authentication of albums and photographs of the Qajar period.

غزاله هدایت

Ghazaleh Hedayat
Born in 𝟷𝟿𝟽𝟿, Tehran – photography teacher and contemporary artist
Bachelor of photography graduate from Faculty of Art and Architecture of Tehran Islamic Azad University, masters of new arts from academy of art, University of San Francisco, USA.

هدایت در خلق آثارش علاوه بر عکاسی از رسانه‌ی ویدئو بهره برده است. او به‌عنوان مدرس با دانشگاه‌های مختلفی از جمله دانشگاه تهران، دانشگاه آزاد و دانشگاه الزهرا همکاری داشته است، همچنین نمایشگاه‌های فردی و گروهی زیادی را در تهران و همچنین در کشورهای آمریکا، اسپانیا، انگلستان، فرانسه و... برگزار کرده است. او همچنین برنده‌ی جایزه‌ی اقامت هنری دلفینا در لندن و مرکز هنری اندرسون رنچ در کلرادو شده است.

بازگشت به بالای صفحه